• Do zleconych nam czynności księgowych podchodzimy z maksymalną starannością. Choć nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze księgowo-podatkowej, przez cały czas się szkolimy i rozwijamy.

  • Cena naszych usług księgowych jest dopasowana do Twoich możliwości. Ty decydujesz czy będziemy odbierać dokumenty z Twojego biura, czy też wyślesz nam je pocztą, mailem lub przywieziesz je nam sam. Nasza cena jest składową Twoich oczekiwań, potrzeb i możliwości.

  • Jesteśmy dynamiczni, pełni młodzieńczego entuzjazmu i lubimy to co robimy. Jesteśmy dla Ciebie, po to byś czuł się bezpiecznie. W naszej firmie zawsze jesteś mile widzianym Gościem a zarazem naszym Partnerem.

 

Wystawiamy fakturę VAT

02-01-2012

Zarejestrowani podatnicy jako podatnicy VAT czynni, posiadający numer identyfikacji podatkowej, wystawiają faktury oznaczone wyrazami „FAKTURA VAT”. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów faktura stwierdzająca dokonanie sprzedaży powinna zawierać co najmniej:

  • imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy;
  • numery identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy,
  • numer kolejny faktury oznaczonej jako „FAKTURA VAT”;
  • dzień, miesiąc i rok wystawienia faktury, a w przypadku, gdy data ta różni się od daty sprzedaży, również datę sprzedaży; w przypadku sprzedaży o charakterze ciągłym podatnik może podać na fakturze miesiąc i rok dokonania sprzedaży, pod warunkiem podania daty wystawienia faktury;
  • nazwę (rodzaj) towaru lub usługi;
  • miarę i ilość sprzedanych towarów lub zakres wykonanych usług;
  • cenę jednostkową towaru lub usługi bez kwoty podatku (cenę jednostkową netto);
  • wartość towarów lub wykonanych usług, których dotyczy sprzedaż, bez kwoty podatku (wartość sprzedaży netto);
  • stawki podatku;
  • sumę wartości sprzedaży netto towarów lub wykonanych usług z podziałem na poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz niepodlegających opodatkowaniu;
  • kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto towarów (usług), z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku;
  • kwotę należności ogółem wraz z należnym podatkiem.

Sprzedawca może określić w fakturze również kwoty podatku dotyczące wartości sprzedaży poszczególnych towarów i usług wykazanych w tej fakturze. W tym przypadku łączna kwota podatku może być ustalona w wyniku podsumowania jednostkowych kwot podatku.

Wyszczególnienie w fakturze kwot podatku nie jest wymagane, jeżeli wartość sprzedaży opodatkowanej dla danej stawki podatku wraz z podatkiem jest niższa od 7,38 zł.

Kwoty podatku wykazuje się w złotych bez względu na to, w jakiej walucie określona jest kwota należności w fakturze. Kwoty wykazywane w fakturze zaokrągla się do pełnych groszy, przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza.

W fakturach wystawianych przez małych podatników w miejsce oznaczenia „FAKTURA VAT” stosuje się oznaczenie „FAKTURA VAT-MP”, dodatkowo zawiera się termin płatności należności określonej w fakturze.

W fakturach dokumentujących czynności, których podstawą opodatkowania jest marża, w miejsce oznaczenia „FAKTURA VAT” stosuje się oznaczenie „FAKTURA VAT marża” lub umieszcza się odesłanie do odpowiednich przepisów.

 

Nasi Klienci
O Lucre
Lucre – Usługi Księgowe jest dynamicznie rozwijającym się biurem rachunkowym z siedzibą w Warszawie, specjalizującym się w obsłudze małych i średnich podmiotów gospodarczych. Zapewniamy obsługę rachunkową, rozliczamy pracowników, wspieramy i doradzamy w biznesie.

Zapytaj Eksperta

News
Komu świadczenie z ubezp. chorobowego?
10-05-2012

Prawo do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia chorobowego w razie choroby i macierzyństwa może ustalać i wypłacać odpowiednio płatnik składek lub ZUS. Upoważnienie to uzależnione jest przede.

Przeczytaj więcej...