• Do zleconych nam czynności księgowych podchodzimy z maksymalną starannością. Choć nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze księgowo-podatkowej, przez cały czas się szkolimy i rozwijamy.

  • Cena naszych usług księgowych jest dopasowana do Twoich możliwości. Ty decydujesz czy będziemy odbierać dokumenty z Twojego biura, czy też wyślesz nam je pocztą, mailem lub przywieziesz je nam sam. Nasza cena jest składową Twoich oczekiwań, potrzeb i możliwości.

  • Jesteśmy dynamiczni, pełni młodzieńczego entuzjazmu i lubimy to co robimy. Jesteśmy dla Ciebie, po to byś czuł się bezpiecznie. W naszej firmie zawsze jesteś mile widzianym Gościem a zarazem naszym Partnerem.

 

Do 29.02.2012 r. zawiadom ZUS o zarobkach emerytów i rencistów

06-02-2012

Każdy pracodawca ma obowiązek przesłać do 29.02.2012 r. do ZUS zaświadczenie o dochodach zatrudnionych emerytów i rencistów w 2011 r., którzy nie ukończyli 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni). Przychód ww. osób może wpłynąć na zawieszenie lub zmniejszenie ich rent i emerytur.

Obowiązek ten spoczywa na pracodawcach zatrudniających ww. pracowników na podstawie:

  • umów o pracę,
  • umów zlecenia,
  • umów agencyjnych,
  • oraz innych umów o świadczenie usług,
  • a także otrzymywanego zasiłku chorobowego i opiekuńczego,
    od których odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne.

Nie ma jednolitego wzoru zaświadczenia, jednak powinno ono zawierać zestawienie uzyskanych przychodów w rozbiciu na miesiące oraz łączną roczną kwotę przychodów.

Zaświadczenie powinno być sporządzone dla ZUS oraz dla pracownika, którego ono dotyczy. Można je dostarczyć osobiście lub przesłać listem poleconym.

O Lucre
Lucre – Usługi Księgowe to dynamicznie rozwijające się biuro rachunkowe z siedzibą w Warszawie. Zapewniamy obsługę rachunkową, rozliczamy pracowników, wspieramy i doradzamy w biznesie. W internecie najłatwiej znaleźć nas pod hasłem biuro rachunkowe warszawa
Nasi Klienci
Porady
Czy masz już swój Profil Zaufany? Nie?...
04-05-2017

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu. Prowadzisz firmę – z pewnością ułatwi.

Przeczytaj więcej...